10 nowatorskich trików do makijażu oczu

Uroda

Makijaż oczu to jedno z najważniejszych elementów codziennego stylizowania. Oczy są często uważane za zwierciadło duszy, więc warto zadbać o to, aby były odpowiednio podkreślone i magia, jaką mają w sobie, została odkryta. W dzisiejszym artykule przedstawimy 10 nowatorskich trików do makijażu oczu, które pomogą Ci osiągnąć niesamowite efekty i podbić serca swojego otoczenia.

 1. “Kocie oko” z wykorzystaniem taśmy klejącej
  Chcesz uzyskać idealne “kocie oko”, ale Twoje ręce zawsze się trzęsą? Proste rozwiązanie tkwi w zastosowaniu taśmy klejącej. Przyłóż ją do zewnętrznego kącika oka, tworząc kształt skierowany w górę. Następnie nałóż eyeliner i usuń taśmę. Efekt? Perfekcyjnie ostre i symetryczne “kocie oko”!

 2. Wykorzystanie białego eyelineru
  Aby optycznie powiększyć swoje oczy, sięgnij po biały eyeliner. Nałóż go na wewnętrzną linię dolnej i górnej powieki, a także na kąciki oczu. Dzięki temu trickowi Twój wzrok będzie wydawał się bardziej promienny i wypoczęty.

 3. Zakładanie sztucznych rzęs z wykorzystaniem pęsety
  Często zmagasz się z problemem nierównego i nieprzyjemnego zakładania sztucznych rzęs? Przestań się nad tym spoczywać i wykorzystaj pęsetę! Za pomocą pincety złap jedną strzałkę, a następnie delikatnie przyłóż ją do linii rzęs. Powtarzaj ten krok, aż osiągniesz oczekiwany efekt.

 4. Rozświetlanie wewnętrznych kącików oczu
  Jeśli chcesz dodać swojemu spojrzeniu odrobinę magii, sięgnij po jasny cień do powiek lub rozświetlacz. Nałóż go na wewnętrzne kąciki oczu, aby optycznie powiększyć je i stworzyć przyjemny efekt rozświetlenia.

 5. Rysowanie “skrzydlatych” kreskówek przy użyciu spinacza do kliszy
  Nie masz stabilnej ręki do rysowania “skrzydlatych” kreskówek? Nic straconego! Weź spinacz do kliszy, przyłóż go do zewnętrznego kącika oka w taki sposób, aby tworzył linię kontynuującą dolną linię rzęs. Następnie używając eyelineru, poprowadź go wzdłuż spinacza. Efekt? Idealna symetria i perfekcyjne “skrzydełka”.

 6. Konturowanie powiek przy użyciu różnych odcieni
  Aby dodać swojemu makijażowi oczu więcej głębi i wymiarów, sięgnij po różne odcienie cieni. Nałóż najciemniejszy na zewnętrzny kącik oka i stworzyć formę “V” wzdłuż załamania powieki, a następnie stopniowo rozświetlaj kolorem coraz jaśniejszym w kierunku wewnętrznych kącików.

 7. “Przyklejanie” dolnych rzęs do górnych
  Aby wizualnie pogrubiać swoje rzęsy, nałóż tusz zarówno na górne, jak i dolne rzęsy. Następnie delikatnie “przyklej” dolne rzęsy do górnych za pomocą maskary. Dzięki temu trickowi Twój spojrzenie nabierze większej głębi i rozbłyśnie intensywnością.

Te 10 nowatorskich trików do makijażu oczu zdecydowanie pozwoli Ci eksperymentować z wyglądem i odkrywać nowe możliwości podkreślenia piękna swojego spojrzenia. Pamiętaj, że makijaż powinien być przede wszystkim zabawą i sposobem na wyrażanie swojej kreatywności. Ciesz się tym procesem i bądź gotowa zaskakiwać wszystkich wokół!