Książki zabierają w podróż dookoła świata

W okresie około świątecznym książka bywa najlepszym przyjacielem człowieka. Pozwala oderwać się od przygotowań, złapać dystans do irytujących kolejek w sklepach i nie zawsze miłych uwag ze strony rzadko widywanych krewnych. Uciekając w świat literatury, zyskuje się moment na oddech. Za pośrednictwem książek można podróżować po całym świecie i oderwać się od własnych problemów. Dlatego warto znaleźć na nie czas samemu, a także sprawić taki wyjątkowy prezent komuś z najbliższych.

Książka niczym bilet w nieznane

Przedświąteczne przygotowania to nie lada wyzwanie, dlatego wielu osobom marzą się w tym okresie egzotyczne podróże. Niestety domowy budżet nie zawsze pozwala na realizację tych planów. Poza tym rodzina na pewno by się obraziła, ktoś musiałby się zająć pupilami, a dzieci chcą spędzić czas przy własnej choince. Powodów, by nie wyjeżdżać na święta, jest sporo. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by choć na chwilę nie oderwać się od sprzątania i gotowania. Tak wygospodarowany czas warto poświęcić na lekturę. Być może rok temu dostało się wyjątkowy prezent w postaci ciekawej książki, ale wciąż brakowało czasu na lekturę. Teraz można to nadrobić. Pomimo słodkich reklam w telewizji i wszechobecnych dowodów radości, Boże Narodzenie bywa czasem wyjątkowo stresującym. Dobra książka to sposób na uspokojenie nerwów i choćby chwilowe wyciszenie. Razem z bohaterami poznaje się mniej lub bardziej egzotyczne światy. A śledząc ich problemy oraz zmagania, na własną rzeczywistość patrzy się przychylniej.

Warto wręczać książki

Skoro samemu można czerpać tak wiele korzyści z czytania, dobrym pomysłem będzie przekazanie dalej tej pozytywnej energii. Owszem, dobrą książką warto pożyczać innym. Choćby dlatego że sprzyja to ekologii. Szukając jednak pomysłu na wyjątkowy prezent, najlepiej zwrócić się właśnie w stronę literatury. Do wyboru są na przykład:

– pozycje dawnych i współczesnych autorów,

– książki o bardzo różnej tematyce,

– tytuły dostosowane do wieku.

Nawiązując do znanego powiedzenia, dla każdego znajdzie się jakaś dobra książka. Mnogość opcji do wyboru chętnie wykorzystują osoby szukające pomysłu na oryginalny prezent. Do księgarni ochoczo zaglądają także robiący zakupy na ostatnią chwilę. W jednym miejscu da się bowiem kupić podarki dla całej rodziny. A uzupełniając konkretne tytuły spersonalizowaną dedykacją, dodaje się im sentymentalnej wartości. Nawet jeżeli książki wybrano na ostatnią chwilę, i tak udowadniają zaangażowanie nadawcy. Postawienie na konkretny tytuł naprawdę wiele mówi o wręczającym. Bez względu na to, gdzie adresat chciałby pojechać, na pewno da się znaleźć książkę nawiązującą do takiego miejsca.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *